Ruszają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej 2018! Przed nami wiele wydarzeń

Od najbliższej niedzieli 17 czerwca, aż do niedzieli 24 czerwca w dwóch parafiach z Końskich odbywać będą się różne inicjatywy związane z kulturą – również z kulturą fizyczną. Zwieńczeniem wydarzeń będzie koncert zespołu EXODUS15.

Szczegółowy program wydarzeń.

Parafia Chrystusa Odkupiciela
Niedziela, 17.06.2018 r.
12:15 – Uroczyste rozpoczęcie – Msza św.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Poniedziałek, 18.06.2018 r.
17.00 – Rajd pieszy. Wyjście spod kościoła, trasa około 10 km. Na zakończenie ognisko na placu kościelnym (ok. godz. 20-tej).
Wtorek, 19.06.2018 r.
17.00 – Strzelanie z łuku i gry zespołowe (plac przed kościołem).
Środa, 20.06.2018 r.
17.00 – Rajd rowerowy szlakiem Green Velo do Wegrzyna z ucałowaniem i przywitaniem relikwii JP 2 zakończone grillem. Wyjazd spod kościoła. Powrót około godziny 20.30. Całość trasy – 50 km. Ważne! Sprawny i oświetlony rower oraz odblaski.
Czwartek, 21.06.2018 r.
18.45 – Ognisko patriotyczne na placu koło kościoła.

Kolegiata Świętego Mikołaja
Piątek, 22.06.2018 r.
18.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sala KSWP
Sobota, 23.06.2018 r.
10.00 – 14.00 – Wykłady
,,Administracja na Ziemi Koneckiej w okresie od odzyskania niepodległości do dziś.’’  – Krzysztof Obratański -Burmistrz Gminy Końskie.
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Wydział Historii.
Ukończył też studia podyplomowe z zarządzania funduszami europejskimi w Wyższej Szkole Europejskiej imienia księdza Józefa Tischnera w Krakowie.

,,Tropem Cichociemnych na Ziemi Koneckiej – kurier Jan Ciaś ,,Kula’’ – Marian Wikiera – Dyrektor Szkoły, historyk regionalista, redaktor opracowań ,,Końskie zarys dziejów’’.

,,Jak spotkać Boga w sieci…’’ – Przemysław Marczyński – Dziennikarz technologiczny.
Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Współautor podcastu – audycji internetowej – MacPodcast. Autor jednego
z najstarszych w Polsce blogów o produktach Apple.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Niedziela, 24.06.2018 r.
12.00 – Uroczysta Msza Swięta z udziałem Biskupa.
Zakończenie KDKCH.

Parafialny Piknik. – po zakończeniu mszy świętej.
W trakcje dnia: loteriada, Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, Czarna Flota (możliwość przejażdżki motorem Czarnej Floty), bryczka, kucyki (możliwość przejażdżki bryczką), pokaz Ratownictwa Medycznego, pokaz Straży Pożarnej, gry planszowe, animacje dziecięce, pokazy tańca – Studio Tańca POINT, grochówka z Kuchni Rycerskiej, kiełbasa i
kaszanka z grilla, swojski chleb ze smalcem, sałatki, ciasta, wata cukrowa i inne.
18.00 – Koncert gwiazdy wieczoru – zespół Exodus 15.
W trakcie przerwy w koncercie zespołu Exodus 15 losowanie nagród głównych w Loteriadzie.