Ogłoszenia duszpasterskie 27 niedzieli zwykłej 07.10.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwsza Msza Św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszam na g. 15:30….

 

  1. W tym tygodniu, w sobotę, ostatnie już tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Będzie ono miało wyjątkowo uroczysty charakter. Tego dnia w naszym dekanacie podejmujemy ogólnopolską modlitwę w intencji rozpoczętego 3 października w Rzymie Synodu dotyczącego młodzieży. Dlatego, tego dnia zapraszam już na g. 19:00. Nabożeństwo rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i razem z młodzieżą oraz w intencji młodzieży będziemy modlić się na różańcu. Będzie również chwila osobistej modlitwy w ciszy. W modlitwie tej będziemy trwać do g. 20:00. Następnie Msza św. a po niej procesja z figura Matki Bożej i ze śpiewem pieśni maryjnych. Zapraszam wszystkich na to nabożeństwo, szczególnie młodzież bo z wami i za was będziemy się modlić. Najbliższa sobota g. 19:00.

 

  1. Natomiast w następny piątek 19 października, nasza cała diecezja podejmuje nocne czuwanie na Jasnej Górze. Z piątku na sobotę będziemy trwać przed Matka Bożą wypraszając łaski dla Ojców Synodu by ich obrady były owocne dla dobra młodzieży świata. Zapraszam młodzież do udziału. Wyjazd autokarem w piątek o g. 15:00 powrót w sobotę rano. Wyjazd ten jest dla młodzieży bezpłatny. Proszę o zgłaszanie się do mnie w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona, ponieważ pojedziemy z młodzieżą całego dekanatu.

 

  1. Od kilku lat wiele osób mówiło mi żebym zorganizował Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Dlatego chciałbym ogłosić, że taka pielgrzymka będzie zorganizowana na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Dokładna data będzie podana na początku listopada.

Pielgrzymka obejmuje 8 dni, w tym czas podróży samolotem, natomiast 6 i pół dnia pobytu w Ziemi świętej. Koszt od osoby to 2800 zł, plus 185 dolarów na miejscu. Zainteresowanych zapraszam po więcej informacji do kancelarii.

 

  1. Do nabycia kolejny nr „Gościa Niedzielnego”.

Tematem numeru jest: „Męska modlitwa”.

Różaniec to modlitwa także dla mężczyzn. Przekonują o tym panowie, którzy odmawiają go codziennie.

Do dzisiejszego numeru dołączona jest pyta z filmem „Spawa Chrystusa”

Gorąco zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego

 

  1. W minionym tygodniu kościół na niedzielę przygotowały panie:

Katarzyna Kowalska, Renata Kosmal, Zofia Szwed

– Bóg zapłać za dar sprzątania i kwiaty.

W nadchodzącym tygodniu bardzo proszę mieszkańców ul. Robotniczej nr 37, 82, 84, 84a, 41,

 

  1. Kontynuujemy zbiórkę na wykonanie z kostki brukowej Maryjnej Drogi Procesyjnej i schodów prowadzących przez środek od ulicy do kościoła. Porządek zbiórki w tym tygodniu jest następujący:

 

8.10 – pn ul. Jagodowa, Wrzosowa, Jodłowa, Sosnowa, Klonowa, Jarzębinowa
9.10– wt  
10.10 – śr ul. Kielecka
11.10 – cz ul. Leśna
12.10 – pt ul. Grzybowa, Niebo

 

Początek zbiórki codziennie od g. 15:00

 

  1. Intencje na nadchodzący tydzień:

 

Czwartek 11.10

17:30 Krawczyńscy, Klonowa

+ Edwarda, Janinę Kraczyńskich

Piątek 12.10

17:30 Cuper, Akacjowa

+ Zenona Cupra

Sobota 13.10

20:00 Frączyk, Akacjowa

W 42 r. ur. Ewy Frączyk i

w 12 r. ur. Krzysztofa

20:00 Dajer, Akacjowa

W 17 r. ur. Jakuba w int. całej rodziny Dajerów

Niedziela 7.10 ( XXVII Niedziela Zwykła )

9:00 Słowikowscy, Jodłowa

W 7 r. śl. Magdaleny i Pawła Słowikowskich

9:00 Kosmal, Robotnicza

+ Jerzego Kosmala w 7 r. śm.

Jana Strzelczyka, Barbarę, Henryka Kosmalów

11:00 Dajer, Akacjowa

W 44 r. ur. Artura Dajera

11:00 Wróbel, Ar. Kr.

+ Eugeniusza, Michała, Mariannę Wróbel

Władysławę, Benedykta, Jana Orlańczyków